Online nastava

Dragi polaznici škole računara SystemPro,

U skladu sa merama Vlade o prelasku na online nastavu u osnovnim i srednjim školama, škola SystemPro, od subote 28.11.2020, prelazi na online nastavu.

Stoga vas molimo da pročitate i usvojite dole navedena tehnička uputstva i pravila ponašanja i upoznate se sa ovom alternativnom metodom nastave, koju ćemo koristiti sve dok se ne steknu uslovi za povratak u učionice.

Tehnički preduslovi za održavanje online nastave

Online nastava škole računara SystemPro odvija se preko web platforme Zoom, koja je namenjena društvenoj interakciji preko računarskih mreža.

Platformu Zoom moguće je koristiti unutar standardnih programa za pregled internet sadržaja (Mozilla, Chrome, Opera, Safari ...), a moguće je koristiti i zasebnu desktop ili mobilnu aplikaciju (za preuzimanje možete koristiti donji link).

Zoom - preuzimanje aplikacije

Za upoznavanje sa načinom funkcionisanja Zoom platforme, možete pogledati sledeći tutorijal:

VAŽNE NAPOMENE:
  • Online nastava škole računara SystemPro će se odvijati u istim terminima u kojima se odvijala nastava u učionicama
  • Online nastava počinje u subotu, 28.11.2020.
  • Svi podaci potrebni za prijavu biće dostavljeni učenicima pre početka nastave
  • Molimo roditelje učenika mlađih od 12 godina da za registraciju / prijavu na Zoom platformu koriste svoje podatke

Pravila ponašanja:

• Učenici su u obavezi da se prijave na sistem online nastave (u virtuelnu čekaonicu) najkasnije pet minuta pre početka časa
  • Učenici su u obavezi da koriste slušalice (zbog mikrofonije i neometanja ukućana), kao i mikrofon (da bi mogli aktivno da učestvuju u nastavi)
  • Poželjno je da učenici koriste i video kameru, ako za to postoje mogućnosti
  • Za prijavu u virtuelnu učionicu koristiće se puno ime i prezime učenika (korišćenje nadimaka i sl. nije dozvoljeno)
  • Predavač ima pravo da isključi zvuk učenicima koji remete disciplinu (za manje prekršaje na 5-10 minuta, za veće do kraja dvočasa), kao i onim učenicima koji iz tehničkih razloga (mikrofonija, preglasan zvuk iz mikrofona) nenamerno ometaju nastavu (dok se problem ne otkloni)

Prijavom na sistem online nastave i učestvovanjem u online nastavi potvrđujete da ste saglasni sa navedenim pravilima.

Nadamo se da će vam se svideti naša online nastava, a sve dok se ne vratimo na poznatu adresu, čuvajte se i budite dobro.

Za sve sugestije tim Sistempro-a vam stoji na raspolaganju.

Podelite sa prijateljima: